Kategorie
Bez kategorii

Czy kurs kelner to idealny pomysł na samorozwój?

Osoby kończące kurs kelner są niezbędnym elementem Twojej restauracji, jeśli chcesz zbudować świetny biznes, który koncentruje się na zapewnianiu wyjątkowej obsługi klienta. Pomimo tego, że służba nie wymaga żadnego formalnego wykształcenia w postaci kursów kelnerskich, nie oznacza to, że ten rodzaj pracy ma niskie standardy lub oczekiwania. Dla Ciebie, jako pracodawcy, konieczne jest posiadanie dobrze zdefiniowanego zestawu umiejętności, których szukasz u potencjalnych pracowników – ich uczy kurs kelner.

W tym artykule znajdziesz listę cech, które powinien posiadać każdy serwer, zgodnie z powszechnymi standardami branży hotelarskiej. Pracując w intensywnym środowisku, takim jak restauracja, należy być odpornym na stres. Praca w służbie oznacza dużą aktywność fizyczną, ciągłą paplaninę, głośny hałas i radzenie sobie z nieszczęśliwymi klientami, które mogą mieć wpływ na każdego. Konieczność codziennego radzenia sobie z tymi aspektami może sprawić, że osoba będzie podatna na stres emocjonalny i fizyczny.

Dlatego konieczne jest znalezienie osoby która ukończyła kurs kelner, który ma pewne doświadczenie w branży hotelarskiej i jest w stanie dobrze radzić sobie ze stresem. Instruując pracowników, dobrze jest również odpowiednio poinstruować ich, jak skutecznie odstresować się w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fifteen − fourteen =