Kategorie
Bez kategorii

Jakie cechy powinny mieć sukienki do karmienia?

Jeśli planujesz karmić dziecko piersią lub jeśli już karmisz piersią, prawdopodobnie zadałeś pytanie: „W co mam się ubrać, kiedy karmię piersią?” Jest to ważne pytanie, które należy zadać przed pielęgniarką, ponieważ niektóre ubrania są znacznie łatwiejsze do noszenia niż inne. Być może przyjaciele proponowali Ci sugestie, a po pewnym czasie karmienia prawdopodobnie będziesz oferować innym znajomym te same wskazówki. Posiadanie odpowiednich ubrań, takich jak sukienki do karmienia, może i ułatwi Ci życie podczas pracowitych dni z nowym dzieckiem.

Najlepsze ubrania do noszenia to sukienki do karmienia! Nie musisz kupować specjalnych ubrań do karmienia, aby móc wygodnie karmić piersią. Bluzka zapinana na guziki, którą można szybko rozpiąć lub koszulka, którą można podciągnąć, aby wyeksponować piersi, będą działać dobrze. Jeśli jednak chciałabyś kupić odzież dla matek karmiących, do wyboru jest wiele wzorów i fasonów jakie mają sukienki do karmienia. Dzięki rozcięciu lub klapie z przodu ubrania do karmienia piersią może być łatwiejsze i bardziej dyskretne.

Wskazówki dotyczące wybierania ubrań:
Przyjrzymy się konkretnym artykułom odzieżowym, ale kilka ogólnych wskazówek dotyczących Twojej garderoby to świetny sposób na rozpoczęcie planowania. Wybierając elementy do swojej garderoby, pamiętaj, że wzory, nadruki i ciemniejsze kolory pomogą ukryć wszelkie nieoczekiwane wycieki znacznie lepiej niż jednolite lub jasne kolory. Możesz również założyć wkładki laktacyjne do biustonosza do karmienia, aby wchłonąć mleko z nieszczelnych piersi i zapobiec przedostawaniu się plam do ubrania. Chociaż są one pomocne, wiele nowych matek powie Ci, że wkładki laktacyjne pomagają tylko do pewnego stopnia.

Kurtki, kamizelki i swetry warto mieć pod ręką na wypadek, gdybyś potrzebował szybko zatrzeć kłopotliwą plamę. Mogą pełnić funkcję okrycia do karmienia, umożliwiając również bardziej dyskretne karmienie piersią. Szaliki i szale to również świetne akcesoria, które mogą zatuszować przecieki i pomóc zapewnić prywatność, jeśli będziesz karmić piersią w miejscach publicznych. Staraj się unikać obcisłych biustonoszy, topów i bluzek. Ucisk ciasnego ubrania na piersi może być niewygodny i może prowadzić do podrażnień sutków, zatkania przewodów mlecznych lub zapalenia sutka.

Rodzaje odzieży do karmienia piersią: Od ubrań codziennych po profesjonalne stroje, a nawet stroje wizytowe, takie jak sukienki do karmienia – u nas w HappyMum znajdziesz różnorodne bluzki, koszule, podkoszulki, sukienki i piżamy stworzone specjalnie dla mam karmiących piersią. Ubrania, w tym suknie do karmienia, można znaleźć w sklepach położniczych, domach towarowych lub w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + nine =