Kategorie
Bez kategorii

Ile może wynieść odszkodowanie powypadkowe?

Jeśli w wyniku wypadku samochodowego cierpiałeś z powodu trwałej niepełnosprawności i poważnego stresu emocjonalnego, w jaki sposób ustalasz liczby, aby otrzymać odszkodowanie powypadkowe? Określenie ilości bólu i cierpienia jest trudne, zwłaszcza, że ​​mogą się one różnić w zależności od osoby. Firmy ubezpieczeniowe wypłacające odszkodowanie powypadkowe powszechnie używają „metody mnożnikowej” do określenia całkowitej kwoty szkód, w tym bólu i cierpienia.

Mnożnik bólu i cierpienia Metoda mnożnika jest równaniem często używanym przez firmy ubezpieczeniowe i jest powszechnym sposobem obliczania bólu i poniesionych szkód. Dodajesz wszystkie rzeczywiste obrażenia (zwane także uszkodzeniami specjalnymi) i mnożesz tę liczbę przez liczbę od 1,5 do 5. Liczba, przez którą pomnożona, nazywana jest „mnożnikiem”, który wskazuje stopień nasilenia bólu i cierpienia oraz wszelkie inne inne poniesione przez Ciebie szkody ogólne. Na przykład, jeśli odniosłeś poważne obrażenia, mnożnik powinien być bliski 5 i może wzrosnąć (6 lub 7), jeśli obrażenia są bardzo poważne.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu odpowiedniego mnożnika bólu i cierpienia jeśli chodzi o odszkodowanie powypadkowe:
– Oczywistość winy drugiego kierowcy
– Powaga obrażeń (np. Trwałe kalectwo)
– Wyraźny dowód bólu i cierpienia na podstawie zweryfikowanych dokumentów
– Okres rekonwalescencji

Pamiętaj, że kwota odszkodowania powypadkowego wyliczona metodą mnożnikową jest kwotą szacunkową – nie ma żadnej gwarancji, że otrzymasz taką kwotę. Jeśli zastosujesz wysoki mnożnik bez uzasadnienia, firma ubezpieczeniowa może odrzucić roszczenie. Dlatego upewnij się, że Twoje obliczenia są poparte dokładnymi faktami i dokumentacją. Kiedy jechałeś autostradą, samochód za tobą nieostrożnie wpadł na twój pojazd. W rezultacie uderzyłeś twarzą w kierownicę i doznałeś złamania nosa i zębów. Nie tylko musisz przejść operację, ale teraz cierpisz na chroniczny ból. Nie możesz już jeść i mówić bez ostrego bólu i dyskomfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one + twenty =