Kategorie
Bez kategorii

Jak jeść sushi Żoliborz?

W japońskich restauracjach w tradycyjnym stylu obowiązuje podstawowa etykieta, podczas gdy w restauracji w zachodnim stylu zapewne można oderwać się od codzienności. To powiedziawszy, istnieją pewne zasady, które można zastosować w obu sytuacjach.

Jak zdecydować, jakie sushi Żoliborz zamówić?
Jeśli nie masz pewności, co zamówić, poproś serwer o pomoc w wyborze. Nie bój się zadawać pytań. Nie znasz czegoś? Zapytać. Chcesz wiedzieć, co jest najlepsze? Zapytaj też o to. Serwer pomoże ustalić kierunek posiłku. Jeśli jest to dobra restauracja, kelnerzy będą kompetentni i chętni do pomocy. Zostaw to szefowi kuchni! Jest to znane jako „omakase” sposób zamawiania i daje szefowi kuchni kontrolę nad tym, co jest serwowane.

Dlaczego to dobry pomysł? Ponieważ szef kuchni wie, co jest najlepsze tego dnia. To powiedziawszy, nie będzie bolało ostrzegać serwer przed alergiami lub preferencjami żywieniowymi przed przekazaniem wodze. Zamów jeden lub dwa elementy na raz zamiast wszystkiego naraz, w ten sposób, jeśli dostaniesz coś, czego nie lubisz, możesz dostosować to, co zamawiasz. I nie bój się wymieszać i spróbować różnych sushi Żoliborz.

Nie bój się pójść do baru sushi na Żoliborzu. Podczas gdy siedzenie „przy barze” nie jest ulubione przez wszystkich, w restauracji sushi jest jednym z najlepszych miejsc w domu. Tutaj zobaczysz dokładnie to, co tworzy szef kuchni, i kunszt tworzenia posiłku, jakim jest sushi Żoliborz. Umożliwia także bezpośrednią komunikację z szefem kuchni, jeśli masz jakieś pytania lub szukasz rekomendacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × two =